PAYLAŞILAMAYAN EVLİYA İMAM-I RABBANİ MÜCEDDİD-İ ELF-İ SANİ SILA ŞEYH AHMED-İ FARUKİ SERHENDİ..!

 GENÇLİK ÇAĞININ KIYMETİNİ BİLİNİZ..! BU KIYMETLİ GÜNLERİNİZDE, İSLAMİYET BİLGİLERİNİ ÖĞRENİNİZ VE BU BİLGİLERE UYGUN YAŞAYINIZ..! KIYMETLİ ÖMRÜNÜZÜ FAYDASIZ, BOŞ ŞEYLER ARKASINDA, OYUN VE EĞLENCE İLE GEÇİRMEMEK İÇİN UYANIK OLUNUZ..!

İMAM-I RABBANİ KADESALLAHU SIRRAHUL AKDES

4 BÜYÜK TARİKATTA İCAZET VERME YETKİSİNE SAHİP TEK EVLİYA İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİDİR..!

ÇOCUKLUĞUNDAN ÇOK ŞİDDETLİ BİR HASTALIĞA YAKALANAN İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİNİN VEFAT EDECEĞİNDEN KORKAN AİLESİ,  ZAMANIN MEŞHUR EVLİYASINDAN VE GAVS-ÜL AZAM ABDULKADİR GEYLANİ HZ.’LERİ YOLUNUN BÜYÜKLERİNDEN ŞAH KEMAL KİHTELİ KADİRİ’YE GÖTÜRÜP DUASINI İSTEDİLER.

ŞAH KEMAL KADİRİ, İMAM-I RABBANİ’Yİ GÖRÜNCE BÜYÜK BİR HAYRANLIKLA BAKARAK BABASINA ; ” HİÇ ÜZÜLMEYİN BU ÇOCUK ÇOK YAŞAYACAK VE İLMİYLE AMİL, BÜYÜK BİR ALİM VE EŞŞİZ BİR VELİ OLACAK” DEDİ.

ÇOCUĞU BAĞRINA BASIP ÖPTÜĞÜNDEN DOLAYI CİNLERİN VE İNSANLARIN SEYYİDİ ABDULKADİR GEYLANİ HZ.’LERİNİN FEYZİ VE NURU MÜBAREK VÜCUDUNU KAPLADI..!

 İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ 8 YAŞINDAYKEN ŞAH KEMAL KADİRİ VEFAT ETTİ..!

BABASI ABDÜLEHAD EFENDİ DİN VE FEN İLİMLERİNİ BİLEN, TASAVVUFTA DA SON MERTEBEYE ULAŞMIŞ BİR ALİMDİR..! TAHSİLİNİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU BABASINDAN BİR KISMINIDA ZAMANIN MEŞHUR ALİMLERİNDEN ALDI..!

KURAN-I KERİMİ KÜÇÜK YAŞTA HATİM EDEN İMAM-I RABBANİ 17 YAŞINDA TÜM İLİMLERDEN İCAZET ALDI..! TAHSİLİ SIRASINDA KADİRİ VE ÇEŞTİ BÜYÜKLERİNİN KALBLERİNDEKİ FEYZ VE LEZZETİ BABASINDAN ALDI..!

İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ İLİMDE DERİNLEŞMESİNE RAĞMEN DAHA ÖNCEDEN KİTAPLARINI OKUDUĞU AHRARİYYE VE NAKŞİBENDİYYE BÜYÜKLERİNİN AŞKIYLA YANIYORDU..! BABASINDAN DA AHRARİYYE VE NAKŞİBENDİYYE BÜYÜKLERİNİN ÜSTÜNLÜKLERİNİ DAHA ÖNCEDEN DUYMUŞTU..!

HACCA GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKTIĞINDA DELHİ ŞEHRİNDE AHRARİYYE BÜYÜKLERİNİN YOLUNDA OLAN SİLSİLEYİ ALİYYENİN 22. HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNİN ÖĞRENCİSİ MEVLANA HASAN KEŞMİRİ İLE GÖRÜŞTÜ.

MEVLANA HASAN KEŞMİRİ, ONU, HOCASININ HUZURUNA GÖTÜRÜP TANIŞTIRMAK İSTEDİ..!

İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ ” BU HİCAZ YOLUNDA, BÜYÜK BİR ALİMDEN BU BÜYÜKLER YOLUNUN ZİKR VE USULLERİNİ ALMAKTAN DAHA İYİ NE OLUR “..! DİYEREK HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNİN HUZURUNA GİTTİ..! HUZURUNA GİRİNCE KALBİNDE BİR NUR PARLADI ŞİMDİYE KADAR HİÇ DUYMADIĞI BİR HEYECAN OLUŞTU..! MIKNATISIN İĞNEYİ ÇEKTİĞİ GİBİ ÇEKİLMİŞTİ..!

HACDAN SONRA UĞRAYIP İSTİFADE ETMEYE NİYET ETTİYSEDE, KALBİNDEKİ SEVGİ VE ARZU KENDİSİNİ BIRAKMADI..! ERTESİ GÜN HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNİN ÖĞRENCİSİ OLMAK İÇİN HUZURUNA GELDİ..! BÜYÜK BİR EDEPLE VE CAN KULAĞIYLA HOCASININ SÖZLERİNE VE HALLERİNE BAĞLANDI. KABE’YE GİTMEKTEN VAZGEÇTİ, KABE SAHİBİNİ İSTEDİ..! HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNİN HİMMETİ İLE 2 AYDA KİMSEDE GÖRÜLMEYEN HALLERE KAVUŞTU VE HOCASINDAN İCAZET ALDI..!

BİR CEMAZİL-AHİR AYINDA HOCASI MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNİN VEFAT HABERİNİ ALAN İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ SİLSİLEYİ ALİYYENİN 23. BÜYÜĞÜ OLARAK SERHEND ŞEHRİNDE TALEBE YETİŞTİRMEYE BAŞLADI..!

İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ SERHEND ŞEHRİNDE BİR SABAH ÖĞRENCİLERİ İLE MURAKABE HALİNDEYKEN, ŞAH KEMAL KADİRİ HZ.’LERİNİN TORUNU VE VEKİLİ ŞAH İSKENDER, KEHTEL ŞEHRİNDEN GELİP ŞAH KEMAL’İN BEREKETLİ HIRKASINI İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİNİN MÜBAREK OMUZUNA KOYDU.

İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ GÖZLERİNİ AÇTIĞINDA ŞAH İSKENDER’İ GÖRDÜ VE TAM BİR TEVAZU İLE KUCAKLADI..!

ŞAH İSKENDER ” BİRKAÇ ZAMANDIR DEDEM ŞAH KEMAL HZ.’LERİNİ HAL VE RÜYAMDA GÖRÜYORUM. HIRKASINI SİZE VERMEMİ EMREDİYOR FAKAT BU BEREKETLİ HIRKAYI EVİMİZDEN ÇIKARIP BAŞKA BİRİNE VERMEK BANA AĞIR GELİYORDU. AMA BU EMİR SÜREKLİ TEKRARLANINCA BAŞKA ÇAREM OLMADIĞINI ANLADIM VE SİZE GETİRDİM..!

İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİ HIRKAYI GİYİP ODASINA GİTTİ..! BİR SÜRE SONRA ÇOK GARİP HALLER OLUŞTU, ” CİNLERİN VE İNSANLARIN SEYYİDİ ABDULKADİR GEYLANİ HZ.’LERİNİ VE ŞAH KEMAL’E KADAR DEVAM EDEN HALİFELERİNİ YANIMDA GÖRDÜM..! GAVS-ÜL AZAM ABDULKADİR GEYLANİ HZ.’LERİ KALBİMİ KENDİ TASARRUFLARINA ALDI..! HUSUSİ HALLERİNİN VE NURLARININ DENİZİNDE BİR DALGIÇ OLDUĞUMDA KALBİME ” BENİ, AHRARİYYE BÜYÜKLERİ TERBİYE ETTİLER BENİM İŞİM O BÜYÜKLERİN YOLUNDA OLMAKTIR AMA ŞİMDİ BAŞKA BİR YOLDAYIM DİYE DÜŞÜNÜNCE..! “

SİLSİLEYİ ALİYYENİN 8. YUSUF-İ HEMEDANİ HZ.’LERİNİN HALİFESİ SİLSİLEYİ ALİYYENİN 9. CİHAN HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİNDEN HOCAM HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH HZ.’LERİNE KADAR BÜTÜN HALİFELERİNİN YANIMA GELDİKLERİNİ GÖRDÜM..!

GELEN SİLSİLEYİ ALİYYE  BÜYÜKLERİ..!

 9.  CİHAN HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ ( K.S.)
10. HACE ARİF RİVĞİRİ ( K.S.)
11. MAHMUD İNCİR FAG’NEVİ ( K.S.)
12. HACE ALİ RAMİTİNİ ( K.S.)
13. MUHAMMED BABA SEMASİ (K.S.)
14. SEYYİD EMİR KİLAL (K.S.)
15. MUHAMMED BAHAÜDDİN ŞAH-I NAKŞİBEND (K.S.)
16. HACE ALAADDİN-İ ATTAR (K.S.)
17. YAKUP ÇERHİ (K.S.)
18. HACE UBEYDULLAH AHRAR (K.S.)
19. HACE MUHAMMED ZAHİD (K.S.)
20. DERVİŞ MEHMED (K.S.)
21. MUHAMMED HACEGİ EMKENGİ (K.S.)
22. HACE MUHAMMED BAKİ-BİLLAH (K.S.)

AHRARİYYE BÜYÜKLERİ  ” AHMED’İ BİZ TERBİYE ETTİK, BİZİM TERBİYEMİZLE KEMALE ERİŞTİ. SİZ ONA NEDEN SAHİP ÇIKIYORSUNUZ..! “

KADİRİ BÜYÜKLERİ ” ÇOÇUKLUĞUNDAN HASTALANIP BİZİM OCAĞIMIZA GELMİŞTİ. ŞİMDİDE BİZİM HIRKAMIZI GİYİYOR.” DEDİLER..!

ONLAR BÖYLE TARTIŞIRKEN..!

KÜBREVİYYE VE ÇEŞTİYYE BÜYÜKLERİNDEN BİRER CEMAAT GELEREK ONLARDA SAHİP ÇIKTILAR..!

EN SONUNDA ANLAŞMAYA VARARAK İMAM-I RABBANİ HZ.’LERİNE 4 TARİKATTEN DE ÖĞRENCİ YETİŞTİRİP İCAZET VERME YETKİSİNİ VERDİLER..!

MÜCEDDİD-İ ELF-İ SANİ ; HİCRİ İKİNCİ BİN YILIN YENİLEYİCİSİ ( MÜCEDDİD ) OLDUĞU İÇİN VERİLEN İSİMDİR..!

SILA ; AHKAM-I İSLAMİYYE İLE TASAVVUF’UN BİRLEŞTİRİCİSİ OLDUĞU İÇİN VERİLEN İSİMDİR..!

İMAM-I RABBANİ ; KENDİSİNE İLİM VE HİKMET VERİLEN, İLMİ İLE AMEL EDEN EKSİKSİZ VE KAMİL RABBANİ ALİM DEMEKTİR.

KAVUŞTUĞU YÜKSELDİĞİ DERECE BAKIMINDAN GAVS-ÜL AZAM OLAN CİNLERİN VE İNSANLARIN SEYYİDİ ABDULKADİR GEYLANİ HZ.’LERİNİN VEKİLİDİR..!

SİLSİLEYİ ALİYYENİN 23. BÜYÜĞÜ İMAM-I RABBANİ MÜCEDDİD-İ ELF-İ SANİ SILA ŞEYH AHMED-İ FARUKİ SERHENDİ , BİR GÜNEŞ GİBİ DOĞARAK BİNLERCE YILDIZI NURU İLE ÖRTMEKTEDİR ( HİNDİSTAN DA BİR ÇOK VELİ YETİŞTİRMİŞTİR..! )

EDEBİ GÖZETMEK, ZİKİRDEN ÜSTÜNDÜR..! EDEBİ GÖZETMEYEN HAKK’A KAVUŞAMAZ..!

İMAM-I RABBANİ KADESALLAHU SIRRAHUL AKDES

6 YOLUN 2. BİLGESİ METE HAN OĞUZKAĞANTÜRK

 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s