6 YOLUN 1. BİLGESİ SON MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, DİKTATÖR DEĞİLDİ..!

6 YOLUN 1. BİLGESİ SON MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, DİKTATÖR DEĞİLDİ..!

DİKTATÖRLERİN SONLARININ NASIL OLDUĞU TARİH BİZE GÖSTERMİŞTİR..! İTALYAN DİKTATÖR MUSSOLİNİ HALKI TARAFINDAN LİNÇ EDİLMİŞ CESEDİ SOKAKLARDA ÇÜRÜMÜŞTÜR. ADOLF HİTLER KENDİSİ İNTİHAR ETMİŞTİR VS…!

6 YOLUN 1. BİLGESİ ATATÜRK HAKKINDA ÇOK MUHTEŞEM ŞEYLER SÖYLEYEBİLİRİM AMA BUNU DÜŞMANLARININ İTİRAF ETMESİ DAHA MUHTEŞEM BİR DURUM..!

” ATATÜRK BU YÜZYILIN BÜYÜK İNSANLARINDAN BİRİNİN TARİHİ BAŞARILARINI, TÜRK HALKINA İLHAM VEREN LİDERLİĞİNİ, MODERN DÜNYANIN İLERİ GÖRÜŞLÜ ANLAYIŞINI VE BİR ASKERİ LİDER OLARAK KUDRET VE YÜKSEK CESARETİNİ HATIRLAMAKTADIR..!
ÇÖKÜNTÜ HALİNDE BULUNAN BİR İMPARATORLUKTAN ÖZGÜR TÜRKİYE’NİN DOĞMASI YENİ TÜRKİYE’NİN ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIĞINI ŞEREFLİ BİR ŞEKİLDE İLAN VE O ZAMANDAN BERİ KORUMASI, ATATÜRK’ÜN, TÜRK HALKININ İŞİDİR. ŞÜPHESİZ Kİ, TÜRKİYE’DE GİRİŞTİĞİ DERİN VE GENİŞ İNKILAPLAR KADAR BİR KİTLENİN KENDİSİNE OLAN GÜVENİNİ DAHA BAŞARI İLE GÖSTEREN BİR ÖRNEK YOKTUR. ”
JOHN F. KENNEDY ( ABD BAŞKANI, 10 KASIM 1963 )

” BENİM ÜZÜNTÜM, BU ADAMLA TANIŞMAK HUSUSUNDAKİ ŞİDDETLİ ARZUMUN GERÇEKLEŞMESİNE ARTIK İMKAN KALMAMIŞ OLMASIDIR. ”
FRANKLİN ROOSEVELT ( ABD BAŞKANI, 11 KASIM 1938 )

” ASKER VE DEVLET ADAMI, ÇAĞIMIZIN EN BÜYÜK LİDERLERİNDEN BİRİ İDİ. KENDİSİ, TÜRKİYE’NİN, DÜNYANIN EN İLERİ MEMLEKETLERİ ARASINDA HAK ETTİĞİ YERİ ALMASINI SAĞLAMIŞTIR. KEZA O, TÜRKLERE, BİR MİLLETİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN TEMEL TAŞINI TEŞKİL EDEN, KENDİNE GÜVENME VE DAYANMA DUYGUSUNU VERMİŞTİR. ”
MAREŞAL MC ARTHUR ( ABD ORDUSU )

” SOVYET RUSYA HARİCİ NAZIRI LİTVİNOF İLE GÖRÜŞÜRKEN KENDİSİNE ONUN FİKRİNCE BÜTÜN AVRUPA’NIN EN KIYMETLİ VE EN ZİYADE DİKKATE DEĞER DEVLET ADAMININ KİM OLDUĞUNU SORDUM. BANA AVRUPA’NIN EN KIYMETLİ DEVLET ADAMININ TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI MUSTAFA KEMAL OLDUĞUNU SÖYLEDİ. ” FRANKLİN ROOSEVELT 1928, ABD BAŞKANI

” BEN ŞİMDİYE KADAR ON BEŞ HÜKÜMDAR VE CUMHURBAŞKANI İLE ÖZEL VE RESMİ KONUŞMALAR YAPTIM. BU GECEKİ KADAR EZİLDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM. MUSTAFA KEMAL’DE BÜYÜK BİR RUH KUDRETİNİN ESRARI VAR.”
SİR CHARLES TOWNSEND ( İNGİLİZ GENERAL ) , 1922

” ARKADAŞLAR, YÜZYILLAR NADİR OLARAK DAHİ YETİŞTİRİR. ŞU TALİHSİZLİĞİMİZE BAKIN Kİ O BÜYÜK DAHİ ÇAĞIMIZDA TÜRK MİLLETİ’NE NASİP OLDU. MUSTAFA KEMAL’İN DEHASINA KARŞI ELDEN NE GELİRDİ. ”
DAVİD LLOYD GEORGE ( İNGİLTERE BAŞBAKANI )

KISACA 6 YOLUN 1. BİLGESİ ATATÜRK E BİLGİ VE DÜŞÜNCE OLARAK YETİŞEMEDİKLERİ İÇİN ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞIYLA ŞEREFSİZCE SALDIRIRLAR..!

6 YOLUN 1. BİLGESİ SON MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YAŞADIĞI DEVİRE GÖRE ÇOK FAZLAYDI BU SEBEPLE ONU EN YAKININDA Kİ KİŞİLER BİLE ANLAYAMADI.

ONU ANLAYAN TEK KİŞİ DE 100 YIL SONRA GELDİ 6 YOLUN 2. BİLGESİ OLARAK…!

6 YOLUN 2. BİLGESİ METE HAN OĞUZKAĞANTÜRK

 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s