BELİNDE Kİ ZÜNNARI KES DE İMANA GEL..!

SİLSİLEYİ ALİYENİN 9. BÜYÜĞÜ CİHAN HACE ABDÜLHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİ BİR AŞURE GÜNÜ TALEBELERİNE DERSTE YÜKSEK İLİMLERİNDEN ANLATIYORDU..!

MÜSLÜMAN GİYİNİMLİ BİR GENÇ SOHBETİ DİNLEMEK İÇİN TALEBELERİN ARASINA OTURDU. BİR SÜRE SOHBETİ DİNLEDİKTEN SONRA SÖZ ALMAK İÇİN İZİN İSTEDİ..!

ÜSTADIM ! RESULULLAH S.A.V. ; ” MÜMİNİN FİRASETİNDEN KORKUNUZ. ÇÜNKÜ O, YÜCE ALLAH AZZE VE CELLE’ NİN NURU İLE BAKAR. ” HADİS-İ ŞERİFİNİN SIRRI NEDİR ? DEDİ.

CİHAN HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİ SORUYU SORAN GENÇ’E NAZARLA BAKTI VE ; ” ÖYLEYSE BELİNDEKİ ZÜNNARI ( HRİSTİYANLARIN İBADETTE BELLERİNE BAĞLADIKLARI VE UCUNDA HAÇ ASILI OLAN PARMAK KALINLIĞINDAKİ YUVARLAK İP) KES DE İMANA GEL ” DEDİ..!

BU SÖZLER MECLİSTE ÇOK BÜYÜK BİR ŞOK ETKİSİ YARATTI. GENÇ, HEYECANLA;
 ” HAŞA! YEMİN EDERİM BÖYLE BİR ŞEY YOK.” DEDİ..!

HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİ GENCİN HIRKASINI ÇIKARMASI İÇİN BİR TALEBESİNE İŞARET ETTİ. TALEBE GENCİN HIRKASINI ÇIKARDIĞINDA , BELİNDE DÜĞÜM OLMUŞ SAKLADIĞI ZÜNNARI ORTAYA ÇIKTI.

GENÇ ÇOK UTANMIŞ VE DONA KALMIŞTI, ŞAŞKINLIĞINDAN NE YAPACAĞINI BİLEMİYORDU..! KALBİNDE İSLAMİYETİN ATEŞİ YANMAYA BAŞLAMIŞ, CİHAN HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİNE ÇOK BÜYÜK BİR SEVGİ DUYMAYA BAŞLAMIŞTI.

KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU VE EVLİYANIN, SÜBHAN VE AZİZ OLAN YÜCE ALLAH AZZE VE CELLE’NİN NURUYLA BAKMASININ NE DEMEK OLDUĞUNU YAŞADIĞI BU OLAY İLE ANLAMIŞTI..!

CİHAN HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİ SONRA MECLİSE ŞÖYLE DEDİ..!

” EY CANLAR! HEP BERABER BİZ DE AHDE UYALIM VE ZÜNNARIMIZI KESELİM. İMAN EDELİM..!

BU GENÇ MADDİ ZÜNNARI KESTİ, BİZ DE KALBİMİZDE OLAN KİBİR VE GURUR ZÜNNARINI KESELİM..!

BU GENÇ TÖVBE EDİP AF DİLEDİ, BİZ DE AFFA KAVUŞALIM DEDİ..! “

MECLİSTE Kİ HERKES TÖVBELERİNİ YENİLEDİLER VE HACE ABDULHALIK GONCDÜVANİ HZ.’LERİNİN YARALI GÖNÜLLERİNE SUNDUĞU ŞİFA ŞERBETİNİ İÇTİLER..!

KALPLERE SUNULAN ŞİFA ŞERBETİYLE, ZÜL CELALİ VEL İKRAM VE MALİK ÜL MÜLK OLAN YÜCE ALLAH AZZE VE CELLE’ DEN BAŞKA BİR ŞEYE BAĞLILIKLARI KALMADI..!

6 YOLUN 2. BİLGESİ METE HAN OĞUZKAĞANTÜRK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s